Jak a proč vám může prospět pár dnů dovolené
Fotografie od JESHOOTS.COM z Unsplash

Jak a proč vám může prospět pár dnů dovolené

Rady a tipy , Úvahy

Stejně jako počítáme dny do Vánoc kvůli volnu, i v létě se snažíme alespoň 2 týdny utrhnout ode všeho a užít si svůj klid, který je provázán s různými místy, cestováním a poznáváním také něčeho jiného než jen práce a starostí.

Dovolená by měla být odměnou za pečlivou a těžkou dřinu, kterou všichni po celý rok vykonáváme a snažíme se, abychom si alespoň jednou do roka pořádně odpočinuli . Dny volna vidíme každý jinak a jinde, ovšem odpočinek od všeho ostatního by měl být zaručeně ve všech případech. Upusťte od pracovních e-mailů a dopřejte si opravdový relax. Ať už budete ležet u moře, lézt po horách nebo rekonstruovat chalupu či dům, věnujte čas i odpočinku a uvidíte sami, jak moc vás těchto pár dnů nabije energií a radostmi.

 
A proč si dovolenou vlastně brát?

 

DOSTANETE SE Z JEDNOHO A TOHO SAMÉHO KOLA
Ten, kdo to zná, tak mi dá jistě zapravdu, že dostat se z nekonečného koloběhu starostí, práce a neustálého pozoru dá člověku pořádně zabrat. Jestliže jste na neutrální půdě, ihned si začnete všímat jiných a mnohem zajímavějších věcí okolo a nebudete neustále vystresování z toho, co na vás z jakého rohu vykoukne. Je potřeba jednou za čas vyjet někam, kde to neznáte a víte, že na vás nečeká práce, naopak odpočinek a užívání si toho opravdového volna.

POZNÁTE NOVÁ MÍSTA A MOŽNOSTI
Plusové body dovolené mimo domov či chalupy je fakt, že můžete poznat zase o kus planety navíc. Můžete si dopřát pár dnů ve městě, o kterém jste vždycky snili, že navštívíte, či vylezete nejvyšší horu. Můžete si užít i božskou dovolenou u moře, kde změníte zcela prostředí i podnební pásmo, tudíž mořský vzduch udělá své stejně jako ten horský. Dejte si proto chvíli času, zamyslete se, kam byste chtěli vyrazit a jeďte tam, co vám vyskočí mezi prvními myšlenkami. Protože přesně po tom toužíte, jen si to někdy nedokážete přiznat a uvědomit, jak zrovna tenhle výlet potřebujete.

DOPŘEJETE ČAS SVÉ RODINĚ A BLÍZKÝM
Dobře známe, že někdy čas nemáme ani sami na sebe, natož na své blízké. Rodina je posvátná, tudíž byste ji nikdy neměli zanedbávat a vždycky tu pro vás je. Proto nepřemýšlejte ani chvilku a jednoduše zajistěte dovolenou pro rodinu. Není nic cennějšího než trávit čas s těmi, které milujeme a oni milují nás, proto si toto všichni uvědomme a začněme na těchto společných časech pracovat o to víc.

ZMĚNA PROSTŘEDÍ
Změna prostředí je velkou a podstatnou částí celého článku a naší cestou za dny volna. Změnou prostředí si vyčistíte hlavu a k tomu ulevíte celému tělu, které se dostalo z neustálého běhu ven. Dovolená není jen klišé, ale velmi důležitá část osobní hygieny, kterou potřebuje každý z nás. Místo toho, abyste jeli ke známým na chalupu, raději vyrazte na prodloužený víkend či týden do hezkého hotelu například na horách.

ODPOJÍTE SE OD SPÍNAČŮ NERVŮ A STRESU
Stres je a vždycky bude součástí našich životů, ale je dobré se s ním naučit pracovat. Stres budeme mít, troufám si říct, všude, ale ty největší starosti s sebou nosíme většinou v okolí práce, školy či domova, což by v tak velké míře být ale stejně nemělo. Stres je svým způsobem zdravý, ale v rozumné míře. Proto abyste se ze všeho nezbláznili, seberte se a odjeďte na dovolenou, kam si starosti z domova přibalovat do kufru určitě nemusíte.

NEBUDETE ŘEŠIT MOBIL ANI DALŠÍ ELEKTRONIKU
I když je to pro některé z nás náročnější, nechat ladem mobil spojený s neustálou online přítomností, je to vítané se naučit vypnout i to. Ne samozřejmě doslova, jestliže jedete někam, kde byste mobil potřebovali v případě nouze, ale odpojit se od ostatních skrze sociální se cení a vy to ve finále oceníte také. Plus jako bonus vám to vyčistí hlavu.

VYDECHNETE
Jednoduše vydechnete. Jestliže vás poslední dobou něco trápilo, štvalo, mrzelo či jste z toho všeho byli doslova vyčerpaní, nejvyšší čas dorazit na místo a jednoduše všechno vypustit ven. Zapomeňte na to, co bude až se vrátíte, jak se vše doma či v práci zvládá, vypusťte tyto myšlenky a jednoduše se na všechno vykašlete.


Svět se nezbořil dodnes, nezboří se bez vás ani ten týden či pár dnů, co jste se rozhodli věnovat sami sobě a svým blízkým, kteří to doopravdy potřebují.
Jednoduše si zabalte ty nejdůležitější věci a jeďte!!!

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.