Ideální pracovna pro home office. Jak na to a co nezapomenout?
Fotografie od Markus Winkler z Unsplash

Ideální pracovna pro home office. Jak na to a co nezapomenout?

Bydlení , Rady a tipy , Úvahy

V minulosti by nás ani nenapadlo, že by se mohlo stát něco jako práce z domova. Naše babičky a dědečkové vstávali v 5 ráno a chodili do práce, kde si poctivě pípali své docházky a při odchodu stejně tak. Práce z domova nepřipadala v úvahu. Nějaký ten pátek utekl a světe div se, polovina, ne-li většina světa zůstávala na home office, ze kterého se část už do kanceláří ani nevrátí. Alternativ, jak to nyní bude s pracovními prostory vypadat je častokrát nejasné, proto není špatné přemýšlet o tom si zajistit tu vlastní doma.

A na co bychom si měli dát obzvlášť záležet při zařizování své pracovny? Přečtěte si, co byste neměli při realizaci zanedbat!

 

VELKÝ STŮL
Stůl je odrazem vaší produktivity a celkového uspořádání si věcí a práce. Jestliže si myslíte, že vám bude stačit malý stůl, na který sotva postavíte notebook, jste na špatné cestě. Naopak nevolte zbytečně velký, který vám zabere celý pokoj. Zvolte takový, abyste měli systematiku na dosah. Prostor na elektroniku, kancelářské potřeby, ale i prostor na psaní při práci bez odsouvání klávesnice.

ŽIDLE
Za židli si s klidem připlaťte. Sedíte na ni 8, někdy i více hodin denně a pro vaše záda je potřeba vybírat opravdu důkladně. Neznamená, že nejdražší je nejlepší, spíše si zkuste na několik z nich sednout a podle toho, která vám padne, tu berte. Na plastové či bez opěry zad rovnou zapomeňte.

UMĚLÉ SVĚTLO
Světlo volte spíše teplejších barev. Jestliže máte povolání, u kterého sedíte i pozdě večer, je třeba mít příjemné světlo pro oči. Studenějších barev se snažte vyvarovat. Lampu volte takovou, která vám nebude zasahovat přímo do očí, spíše aby sloužila jako pomocník na stůl než prosvětlit celý pokoj. Na to máte případně velké na stropě. Kdo si chce se světlem více hrát, může sáhnout po led páskách a pokoj si prosvětlit podle svých představ.

KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY
Nebaví vás chodit neustále do kuchyně pro nůžky, poté pro zvýrazňovač nebo papíry do tiskárny? Sepište si seznam potřeb, které potřebujete ke své práci, nebo by měly být na každém pracovním stole a udělejte si výlet do papírnictví.

ELEKTRONIKA (PC, TISKÁRNA + SCANNER,…)
Jestliže si z pracovny chcete udělat pracovní místo se vším všudy, nemělo by vám chybět základní elektronické vybavení. I když počáteční investice může být trošku vyšší, vyplatí se to a už nebudete muset navštěvovat denně copycentrum jen proto, abyste naskenovali vedoucímu podklady k projektu. Navíc můžete vidět výhody i v tom, že dětem můžete vytisknout týdenní rozvrh domácích prací. :-D

PŘIROZENÉ SVĚTLO
Přirozené světlo je naším pohonem. Jestli máte možnost, dopřejte si tolik oken, kolik jen jde. Čím víc přirozeného světla budete v pracovním prostoru mít, tím lepší koncentraci získáte a práce vám půjde od ruky. Výhodou je i okna otevřít a pustit do místnosti čerstvý vzduch na okysličení mozku.

ODRAZ VAŠÍ OSOBNOSTI
Vytvořte si prostor, do kterého se budete rádi vracet. Odrazte na stěnách a v celkovém dojmu vaši osobnost a navoďte si příjemnou atmosféru k práci. Máte rádi hudbu? Dopřejte si poctivou aparaturu nebo tradiční gramofon do rohu místnosti. Jsou vaší zálibou vaši mazlíčci? Dejte si jejich fotku na stěnu. Promyslete si pracovnu tak, aby bylo při otevření jasné, že se jedná o vaši pracovnu. Klidně přizvěte rodinu či přátele, ať vymyslí jednu věc, která vás vystihuje a zkuste ji do pracovny následně zapracovat.

VŮNĚ
Jestli jste milovník příjemných vůní jako já, jistě mi dáte za pravdu, že difuzér či jiný typ osvěžovače vzduchu je základem pro klidné a příjemné pracovní místo. Ideálními vůněmi pro práci jsou lehké a jemné vůně. Vyvarujte se hodně kořeněným a překombinovaným vůním. Sázejte na vanilku, růže, jemné květiny a další, ve kterých se objevuje jemnost.

 

„Skvělá práce dodá vašemu životu vzrušení a smysl. Nesprávná práce váš život vyčerpá. Dbejte na své pracovní prostředí.“


Mějte se krásně.


Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.