Fígle v domácnosti (které vám usnadní život)
Fotografie od JESHOOTS.COM z Unsplash

Fígle v domácnosti (které vám usnadní život)

Bydlení , Rady a tipy

Asi jako každá žena, tak i já jsem hledací typ dobrých a opravdu fungujících prostředků, které mi usnadní uklízecí procesy v domě. Každý známe mediální a reklamní masáž, která za 10 minut reklamy mezi filmem naskládá za sebou 3 dokonale čistící prostředky, které si častokrát koupíte a ve finále vám nevyčistí vůbec nic. Nekřivdím všem, jsou i velmi kvalitní a opravdu dobré prostředky do domácností, které vám vyčistí domov k nepoznání.

Bohužel se mi stala i nepříjemná věc s jednou firmou, kde jsem měla oblíbený čistící prostředek na podlahy. Kupovala jsem ho vždy v hojném počtu do zásoby, ovšem jednou jsem narazila. Koupila jsem si opět svých tradičních 6 lahví prostředku, ale po prvním vytření jsem zjistila, že voní a čistí úplně jinak. Nebyla to vůně, na kterou jsem byla 3 roky zvyklá. Měla jsem pocit, že jsem si koupila ten nejlevnější a ještě k tomu prošlý prostředek, ovšem jsem zjistila, že se změnil dodavatel a problém byl na světě. Firmy si neuvědomují, že třeba oni ušetří změnou právě dodavatele, ale ve finále přijdou o tolik kupujících zákazníků, že se jim tento velmi špatný krok nevyplatil. Od této chvíle jsem si ho nekoupila ani jednou. Třeba tomu dá člověk časem ještě šanci, ale takový přístup častokrát značce akorát uškodí.

Říká se, že čím víc zkusíte, tím snadněji najdete to pravé, čeho se nebudete chtít vzdát. Já hledala dlouho, ale můžu říct, že jsem narazila na poklady, kterých si vážím a jsem šťastná, že pomáhají, a navíc jsou cenově přístupné pro každou domácnost. Možná už budete všechny znát nebo vám ukážu něco nového, co vám zaručuji, že opravdu skvěle funguje. No, třeba uvidíte sami, když je vyzkoušíte.

 

1. HYDROXID SODNÝ
Jestliže máte problémy s častým ucpáváním odpadu nebo se vám zdá, že voda hůře odtéká, vyzkoušejte hydroxid sodný. Osobně jsem vyzkoušela jak tekutý, tak kuličkový a dle mého pomáhá více kuličkový. Doporučuje se čistit odpad jednou za měsíc. Doporučuji hydroxid, který vidíte na obrázku, za mě nejlepší.
Použití: Nasypete cca 3 lžíce do otvoru odpadu, necháte si uvařit vodu v rychlovarné konvici a zalijete. Uvidíte podle "prskání", jak moc je odpad zanesený. Dávejte pozor a rozhodně se nenaklánějte nad dřez. Nechte působit a alespoň 15 minut nepouštějte vodu.

Zdroj: Google.cz

2. UNIVERZÁLNÍ ČISTIČ NR (just nahrin)
Tento produkt je zázrak. Téměř všechny produkty od JUST jsou super. Založené na přírodních produktech, a i například jejich krémy jsou naprosto skvělé. Jedná se o univerzální čistič s extrakty z heřmánku a jírovce s příjemnou citronovou vůni, která není klasická kyselá, ale opravdu příjemná. Balení je 500ml a vydrží rok dlouho. Já osobně si ho nemůžu vynachválit na čištění koupelny, kuchyně, všeho možného nábytku. Tenhle žlutý zázrak se fakt popere s každou skvrnou a nečistotou. Zároveň ho můžu používat i já s atopickým ekzémem a nic mi to neudělá.

Zdroj: www.justnahrin.cz

3. NANO HOUBIČKY
Kdo nezkusil, tak nepochopí. Doslova guma na špínu. Nikdy předtím jsem neměla v ruce lepší houbičku na mytí a čistění povrchů. Vyčistíte s tím úplně všechno, od kachliček až po kov. Sporák je po vyčištění s nano houbičkou doslova jako právě nově přivezený. Nedávno jsem čistila kachličky v kuchyni mé babičce a jsou jako nové. Opravdu vyzkoušejte. S kombinací s čističem od JUST vyčistíte cokoliv.

Zdroj: Google.cz

4. VLHČENÉ UBROUSKY LIDL SEA BREEZE
Asi neexistuje domácnost, která nemá doma alespoň jedno balení vlhčených ubrousků na rychlé utření nebo setření nečistot, například z kuchyňské linky. Zde podle mě absolutně nehraje roli žádná značka či cena. Jednoduše jděte do Lidlu a kupte tyto modré od W5. Jsou naprosto super. Ještě mají s jablkem a citronem, ale opět jsem vyhodnotila, že modré vyhrály. Jsou akorát navlhčené, krásně měkké, příjemně voní a čistí nejlépe.

Zdroj: Google.cz

5. SIDOLUX MARSEILLSKÉ MÝDLO
Vytírání není úplně oblíbená činnost asi nikoho...nebo se pletu? :-D Všude mokro, pak vám to někdo pošlape a ve finále se něco rozlije přes celou podlahu. Dlouze jsem hledala produkt, který by opravdu vyčistil kapky po zemi a zároveň příjemně voněl. Za mě je nejúčinnější a nejlepší od značky Sidolux Marseillské mýdlo. Kupujeme ho pravidelně a za mě nejlepší.

Zdroj: Google.cz

Jestliže tyto produkty znáte, dáte mi jistě za pravdu, že se jedná o poklady na zemi. Stále přichází na trh nové produkty, které vám zaručují nejlepší výsledky. Jsem otevřená všemu a ráda vyzkouším i novinky, které se mi budou zdát jako dobré a účinné. Jsou ale produkty, na které nikdy nezanevřu a je to tato TOP 5. Doporučuji vám je zkusit, protože opravdu fungují a usnadní vám hodiny, které trávíme nad čistotou našich domovů.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.