Dokonale nedokonalé
Fotografie od Photoholgic z Unsplash

Dokonale nedokonalé

Rady a tipy , Úvahy

Každý vidíme dokonalost trochu jinak. Někdo v hmotných věcech, další v život plných dobrodružství, v dokonale vyrýsované postavě, x vysokoškolských titulů, vzhledu, zážitcích, dětech, práci nebo vlastnostech lidí.

Dokonalost provádí životy nás všech, i když třeba ne vědomě. Stále máme potřebu srovnávat, a to naprosto všechno. Slovo dokonalost je dost povrchní styl, který mi geniálně padne k vládě „Krále Slunce“ – Ludvíka XIV. Tak moc miloval dokonalost a přepych, až dostal Francii do velkých problémů. A jak se říká – „pýcha předchází pád.“


V dnešních dnech mi není zcela sympatické, že se dokonalý člověk, místo, zvíře, prostory,…hodnotí pouze podle vzhledu. Ano, první, co vidíme, tak je vzhled. Zaujme vás člověk v metru na první pohled, to ano. Psa si vybíráte podle toho, kde je více černý nebo bílý, jaké má rysy a kolik výstav vyhraje. Ovšem koho byste si vybrali? Psa, který by byl nejkrásnější z celého vrhu nebo naopak toho, který se vám schoulí k nohám a bude se vás držet celou návštěvu?
První dojem je velmi podstatný, ale reagují na to pouze oči, emoce pak probouzejí činy a chování.

Co se řeší a vždycky řešit asi bude je vzhled člověka. Tahle je moc tlustá, tamta zase kost a kůže, krátké nohy, podstavce od piana, břicho velké, nos malý, oči zapadlé, nos jako skobu, oteklé ruce a nohy atd. Poznáváte tato slova? Kdo a kdy dal tedy jasný příklad dokonalosti? Nikdo. Vynalezli jsme ho my, lidé. To my jsme vytvořili nesmyslné osoby, které jsou hodnoceny podle toho, jaký vzhled mají. Ani je nemusíte znát, ale hlavně, že je uvidíte upravené na Instagramu. Krásný může být, jak chce, ale jak víte, že jsou všichni „dokonalí lidé“ dokonalí zvnějšku i uvnitř?

Uvědomit bychom si měli to, že upravit či změnit zevnějšek jde v dnešních dní opravdu snadno, stačí mít čas a peníze a lékaři z vás dokáží udělat jiného člověka. Ale znáte lékaře, který by vás dokázal změnit uvnitř, abyste se stal poctivý, laskavý a především hodný člověk?

Neměli bychom hodnotit lidi podle toho, jak vypadají. Všichni se snažíme vypadat vždycky jako někdo. Ale proč? Protože nás společnost k tomu dokopala a tím pádem to už ani nechcete vy, ale děláte to na „standardní“ požadavky společnosti. Což je dle mého trochu špatně. Jestliže si chcete zmenšit nos, zvětšit prsa, zhubnout nebo změnit cokoliv na vás, měli byste to dělat kvůli sobě a případně svému zdraví, ale rozhodně ne kvůli někomu jinému.

Každý si může dělat co chce a vypadat, jak chce…jediné co by následně nemělo přijít, tak to, aby se začal vyhodnocovat za dokonalého člověka a dával to najevo svým sebevědomím. Je snadné říct, jak dokonalí jsme, ale následně zapomínáme na fakt, že tím můžeme pozitivně nebo naopak negativně ovlivnit okolí. Všichni následně chtějí vypadat a chovat se stejně.
Následně přicházejí deprese, negativní závist, častokrát i sebevraždy, a to jen proto, že společnost ukázala, co považuje za dokonalé. Jako kdyby následně nikdo jiný dokonalý nebyl.

Lidské tělo a mysl může být velmi silné, ale zároveň i velmi křehké. Jakmile se člověk nechá unést, může to dopadnout i častokrát velmi smutně. Anorexie, bulimie atd.

Jestliže chcete něco změnit sami od sebe, udělejte to. Zakousněte se a jděte po tom, po čem toužíte a co víte, že vás hodně trápí. Jedině ale, jestli je to z vaší hlavy. Sami víte, že jedině tak to funguje. Jakmile to uvidíte na sociálních sítí, může vás to motivovat, ale nikdy by to neměl být hlavní proud. Základní kámen pokládáte vždycky vy.


Ať se jedná o jakoukoliv situaci, měli bychom vždycky přemýšlet nad tím, co vyslovíme z úst. Slova se nikdy nedají vzít zpátky tak, jak bychom si někdy přáli. Proto jestli říkáte lidem jejich nedostatky a kde by se sebou měli co dělat, berte na vědomí, že se míč může kutálet vícero směry. Útok a rada jsou dvě odlišné věci, tak na to myslete dřív, než něco někomu říkáte.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.