Den, kdy obdiv patří ženám
Fotografie od engin akyurt z Unsplash

Den, kdy obdiv patří ženám

Rady a tipy , Úvahy

Mám ráda, když jsou tradice, které se dodržují a oslavují přes několik generací. Je to takové příjemné pouto skrze více lidí, a tak nějak cítím, že nás to vždy o něco víc spojí. Mezinárodní den žen je uznávaný svátek již od roku 1908 k výročí stávky švadlen v New Yorku. I u nás v České republice má kořeny zapuštěné hluboko v historii.

UZNÁVAT BY SE MĚLY ŽENY I MEZI SEBOU
Pro někoho se to může zdát jako dost sporný svátek, který se často přirovnává Valentýnu. Souhlasila bych s tím, že vážit si jak lásky nebo žen by mělo být stále, ne pouze jeden den v roce. Na druhou stranu to třeba někomu pomůže, když vidí v kalendáři vyznačený svátek, který na něj bliká a připomene mu, že doma ženu mají, i když to není úplně nejlepší přístup. Určitě to nemíním vidět jen směrem takovým, že by nám muži měli dávat na tento svátek najevo, že si nás váží jako žen a jaká je mezi námi rovnoprávnost, spravedlnost a důvěra. Dle mého bychom si měli dávat najevo mezi sebou uznávanost a obdiv i my ženy.

Zdroj: Barbora Benešová

Upřímně obdivuji ženy, jak silné bytosti to jsou. Zvládají všechny disciplíny od praní prádla, vaření, rozdávají rady a častokrát se nebojí chytnout i lopaty a pracovat manuálně například na stavbě svého domu. Jsou to univerzální bytosti, které i jako sama žena obdivuji. Samozřejmě máme i ty stinné stránky, které nejsou jednoduchým soustem pro okolí. Mužům se musím poklonit stejně tak, protože to chce častokrát pevné nervy. :-D

ČÍM UDĚLAT RADOST NA TENTO DEN?
Ženy jsou známé tím, že milují překvapení, vyznávání lásky a citů, květin, šperků, komplimentů a jakmile se trefíte do jejich vkusu, jsou nadšené. Ne všichni samozřejmě chtějí diamanty a srdceryvné básně přede dveřmi, ale třeba snídaně do postele nebo květina je jako gesto, které nese slova „vážím si tě“.

PŘIJDĚTE ZA MAMINKOU, BABIČKOU, ŽENOU, SESTROU, TCHÝNÍ, SESTŘENICÍ, TETOU,… A NĚČÍM JE PŘEKVAPTE
Každý má jistě své oblíbené jídlo, květinu, čokoládu nebo jen vás. Stačí když jim zavoláte, pošlete jim smsku a dáte najevo, že je máte rádi. Není to ale povinnost pouze jednoho dne, to bychom si měli uvědomit. Dejte si čas a volejte svým blízkým, buďte s nimi v kontaktu alespoň na dálku, když to jinak zatím nejde. Ale ukažte jim, že vám na nich záleží.
Ženy jsou vnitru stejné, proto neuděláte chybu, když jim gestem uděláte lepší den. Vsaďte na osobitost, citlivost a trochu romantičnost. Stačí málo a uvidíte upřímnou radost a úsměv na tváři, které jsou v dnešních dnech velmi vzácné.

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA
Sama jsem zastáncem jednoduchosti a jak říkám, neměli bychom lásku a city spojené s ní dávat najevo jen na povel. Na druhou stranu je ale pravdou, že mezinárodní den žen je odlišnější než zrovna právě například Valentýn. V tomto svátku je cítit síla a obdiv ženám z hlediska pohlaví a v tom vidím tu jedinečnost já. Ukažme si navzájem, že spolu jako ženy nesoutěžíme a naopak, že dokážeme fungovat i jako tým.

VAŽ SI KAŽDÉ BYTOSTI
Jelikož se jedná o mezinárodní den žen, o kterém dnes píšu, vážím si každé ženy, která chodí po tomto světě, protože vidím, jak náročné to občas bývá. Ale jak píšu o pár řádků výš, vážím si a vždycky budu každé bytosti na tomto světě. Ženské tělo dokáže 9 měsíců nosit další život a tomu já říkám zázrak a síla ženy. I když je ženám špatně, máme stres, jsme ze všeho unavené, sebereme se a jdeme dál. Stavy tohoto typu bychom měli slavit a uznávat, ne se zbytečně štvát proti sobě jako ženy vs. muži. Každý máme své plusy a mínusy, ale jedno je podle mě krásné. Jak dokážeme tvořit životy, vychovávat další generace a vidět, jak z velikosti malého špendlíku se tvoří něco, čemu říkáme lidská bytost.

Zdroj: Barbora Benešová


Mějte se rádi, ukažte svým blízkým, jak si jich vážíte a obdivujte se vzájemně. 8.březen nám může dát menší nápovědu na den, ale i tak bychom krásná slova společně s city rozšířit na celý rok.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Zdroj: Barbora Benešová

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.