Dělejte radost maličkostmi
Fotografie od Josh Felise z Unsplash

Dělejte radost maličkostmi

Rady a tipy , Úvahy

Stejně jako se divíme, kam se poděl začátek roku, neustále kulíme oči, jak čas a celkový posun se odehrává v našich životech. Všechno je uspěchané a hektické, až na dělání radostí nezbývá téměř žádný prostor.
Myslím, že každý člověk má rád, když mu druzí udělají alespoň jednou za čas radost a nemusí se to týkat pouze narozenin nebo svátku či Vánoc. Sami jistě víte, jak vás potěší, když vám někdo pomůže nebo daruje cokoliv jen tak? V takovém případě se častokrát stává dotyčný terčem nesmyslných a podezíravých otázek, co zase a kde provedl atd. Ano, někdy je to nezvyk, že vám přinese jen tak květinu nebo vaše oblíbené jídlo. Co když si ale přečetl tento článek a chce vám udělat jen radost v podobě maličkosti?

Lidská bytost by měla přestat neustále podezírat a konečně se uvolnit a nechat prostor své vnitřní přirozené pohodě. Okolnosti nás často drží v neustálém stresu, až se z toho přestáváme radovat a nenecháváme proudit svou fantazii a kreativitu, jak překvapit toho, koho máme rádi.

RADOST NESPOČÍVÁ POUZE V HMOTNÝCH VĚCECH
Většina z nás si myslí, že abychom vykouzlili úsměv na tváři, potřebujeme nejdražší auto, mobil a další hmotné věci. Určitě vás potěší, když dostanete něco, co má hodnotu, a i jste si to třeba přáli nebo po dané věci toužili. Je to ale opravdu jen o věcech?

CO TŘEBA ČINY?
Neměli bychom zapomínat, že se radost dá udělat i jinými způsoby. Vždycky se mi líbilo, když za mnou někdo přišel, jestli nechci pomoci nebo zkrátka nabídnout tu nápomocnou ruku, která se cení víc než cokoliv jiného.
Připravená večeře na stole, kterou oceníte po náročném dni a k tomu puštěná vaše oblíbená hudba. Navíc vám udělá radost, že pokrm, který leží na talíři je váš oblíbený. Jde o maličkosti, které vám utkví v paměti společně s uvědoměním si, jak si vás dotyčný váží a zná vás.

Projevy lásky jsou další krásnou přidanou hodnotou, jak udělat radost. Přijděte, dávejte si pusu, obejměte se, užívejte si čas, který se vám naskytuje a zkrátka si dělejte radosti těmito činy.
Vidíte, že vaši rodiče, babičky, dědečkové, sourozenci nebo kamarádi potřebují pomoci? Napište jim a udělejte první krok k tomu, abyste jim ulevili a zároveň pomohli. Jak jsem psala o pár řádků výš, nabídnout pomoc v jakékoliv situaci je čin, který se nejenže nikdy neomrzí, ale k tomu má sílu větší než auto s 200 koňmi pod kapotou.


VÍTE O MÍSTĚ, KAM SE CHCE VÁŠ KAMARÁD, PŘÍTEL NEBO RODINA PODÍVAT? VEZMĚTE JE TAM
Je tolik možností, jak dělat radost. Jestliže víte, že se někdo z vašeho okolí chce podívat například do nějakého města, naplánujte si jednodenní výlet, kde vše zařídíte vy jen proto, aby si to ten druhý užil tak, jak je potřeba. Ocení nejen vaši akčnost, ale uděláte radost někomu, koho máte rádi a chcete, aby si tento den pamatoval. Smyslem výletů je poznávat, užívat si a získat. Získáte čas s dotyčným člověkem, úsměv na tváři a dobrý pocit z toho, co jste udělali. A to se za mě vyplatí.


Lidé mají potřebu se utvrzovat v představě, že nejdůležitější na světe jsou peníze a věci spojené s nimi. Ano, budete jich pár potřebovat, abyste mohli svým způsobem fungovat, ale není potřeba se tupě držet tohoto módu, kdy se radosti dají dělat pouze finančně.

Kdo chce a poslouchá, dokáže divy. Ukažte svým blízkým, že je máte rádi a darujte jim radosti v jiných podobách, než jsou peníze.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.