Dejte své terase či balkonu jarní refresh
Fotografie od Collov Home Design z Unsplash

Dejte své terase či balkonu jarní refresh

Bydlení , Rady a tipy

Než usednete se svým oblíbeným nápojem na vaše místečko, je třeba balkon či terasu trošku vytunit a řádně ji na sezónu připravit. A protože se po zimě těžko vstává a rozhýbává, je nejvyšší čas začít. Uvidíte, jak vaše terasa či balkon prokouknou po několika detailech. Ale i tak je třeba začít doslova od podlahy.


Začněte očistou podlahy
Než si začnete vybírat nový nábytek a dekorace, je třeba začít doslova od podlahy. Za celý podzim a zimu se vám jistě nahromadilo spoustu odpadu, na který přes léto koukat nechcete. Popadněte své oblíbené přípravky, kýbl a pusťte se do úklidu. Nezapomeňte ani na případné zábradlí, venkovní parapety atd.

Jestliže vás trápí nějaké nedokonalosti, jako je například prasklá dlažba, oprýskané zábradlí a tak dále, i v tomto kroku se tomu nevyhnete. Myslete ale na to, že to děláte hlavně pro sebe.

Nábytek jako vizitka
Jestliže jste před rokem kupovali nový nábytek, jistě nemáte co řešit a klidně se můžete doscrollovat na další bod. Pro ty z vás, kteří pokukují po novém nebo si terásku teprve tvoří, je tento bod na místě. Vybírejte kvalitně a dlouho, aby vám nábytek také nějakou dobu vydržel. Uvědomte si, že je vystaven vysokým teplotám, kdo nemá krytí, tak i dešti atd., tudíž se vyplatí do venkovního nábytku investovat.

Na řadu přicházejí dekorace a zútulnění
Nyní se dostáváme do fáze, kdy za sebou máme již hotový základ, a nyní nás čeká to pravé doladění pomocí dekorací. Terasa či balkon jsou prostory na zábavu, čerpání energie, ale i řádného víkendového relaxu. Pusťte svou fantazii z uzdy a nechte se unášet inspirací, kterou chcete vídat po celou sezónu.

        Zdoj foto: Unsplash

Je libo pohodlný polštář či deku na večer?
Ano, i to k našemu vylepšování teras či balkonů jednoznačně patří. Známe pravidlo, kterým se já řídím velmi poctivě, polštářků není nikdy dost. Abyste se dostatečně uvelebili, je třeba mít spoustu nadýchaných polštářů, je to tak? Stejně tak je ideální mít po ruce přehoz, kterým se při chladnějších večerech lehce přikryjete a můžete venku sedět klidně do 10.

Světlo jako třešnička na dortu
Nevím, kolik čtenářů to bude mít stejně, ale já jsem naprostý milovník světelných dekorací. Může se jednat o světelné řetězy, ale jedině ty, které září teplým světlem, nebo lucernu, svícen, cokoliv. Stačí malé osvětlení, které ve mně probudí pocit klidu a pohody. Jestliže máte balkon, nebojte se světelné řetězy umísťovat na stěnu, do stropu nebo je klidně propleťte zábradlím. Dejte zkrátka balkonu život!

Bez přírody ani ránu
Na tuto část bychom nesměli zapomenout. Zelené rostlinky plné života a zeleně dodají vašemu místečku ten finální šmrnc. Oni přinesou radost a klid vám, vy jim na oplátku dostatečnou péči. Jakmile dodáte na balkon či terasu zelené rostliny, získáte tím více útulna. Můžete si váš balkon ozvláštnit například bylinkovou zahrádkou či zeleninovým rájem. Co je to za pocit si ráno dojít pro čerstvé rajče k snídani?

Balkon či terasa jsou skvělým místem na nekonečnou fantazii a inspiraci. Naučte se v těchto prostorách odpočívat a dát vaší hlavě zasloužený klid. Vypodložte se ze všech stran měkkými polštářky, zvolte si vámi vyhovující nábytek a jednoduše vypněte. Ať už jste na terase nebo na balkoně, z obou se dá vytvořit oáza klidu.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Zdroj: autorký článek

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.