Co s lidmi dělá majetek
Fotografie od rupixen.com z Unsplash

Co s lidmi dělá majetek

Rady a tipy , Úvahy

Majetek. Slovo, které v člověku vyvolá různé pohledy na jiné. Podle mnohých lidí je jasné, že kdo má hromadu majetku, tak je bohatý a dobře zaopatřený, tím pádem i tzv. dobrá partie. Kdo naopak má minimum, dívá se na něj jako na podřadnější skupinu, která nemá žádnou motivaci a snahu o to něco měnit a tím pádem navždy odsouzená do nižší třídy. Na jednu stranu může být asi příjemné mít stále pocit hojnosti a zaopatření, ale všechno by mělo být ve zdravé míře, kterou by navíc nemělo přehltit tzv. nikdy nemám dost.

Častokrát se bohužel stává, že nám majetky a bohatství přerůstají přes hlavu takovým způsobem, že už ani nedokážeme sami zaplatit nákup potravin a stále nebudeme mít majetku dost. Stanou se z nás hamižní lidé, kterým už ani nejde o své potomky, aby měli například kde bydlet, ale jen o pocit, že toho mají zkrátka hodně.


MAJETKOVÉ VYROVNÁNÍ
I když to není zcela příjemná situace v životě, stává se poměrně často, že se mezi dvěma lidmi něco stane a už nemohou spolu normálně fungovat. Záleží na situaci a na celkovém vztahu dvou lidí, jak finální rovinka rozchodu bude realizována. Buď se domluví a rozumně rozdělí jako dospělí a moudří lidé, nebo naopak na sebe budou házet špínu, jak dlouho to jen půjde a budou si schválně házet klacky pod nohy. Netvrdím, že to je snadná životní situace, ale opět v tom hraje hlavně pýcha, ego a emoce. Majetek ve finále nezaručí nic a bolest v srdcích neutěší už vůbec. Jestliže se nacházíte v této nelehké době nebo vás to čeká, dbejte na to, aby vás nezaslepil vztek a bolest a zbytečně si navzájem neubližujte.

ZÁVĚŤ
Jestliže budeme mít šanci svou závěť napsat, měli bychom přemýšlet nad tím, co tam vlastně budeme psát. Musíme se zamyslet nad celkovou situací v rodině a komu vlastně chceme co dát, jestli máme tedy co. Ať se jedná o pár tisíc, byt, dům či pozemky, vždycky myslete na vztahy a na typy lidí, kterým to odkazujete. Řekla bych, že je pomalu tradicí se následně po smutku z odchodu našeho milovaného člověka doslova prát o to, co zbylo. Hádat se, přetahovat se a nejlépe s těmi, kteří nám jsou nejbližší. Největší ohavností považuji to, že se do toho začnou montovat lidi, kteří ani daného člověka pomalu neznali, ale ozvou se ve chvíli, kdy se rozděluje majetek. Přijde mi to jako obrovská neúcta a ohavnost, které se lidé dopouští. Je jedno, kolik toho, kdo a co má. V takových chvílích bychom si měli připomínat člověka, který už tu s námi nemůže být, a ne se přetahovat o majetek.

DĚDICTVÍ
Dědictví je hodně podobné tomu, co jsem již psala, ale můžete zdědit i vy po nějaké tetě, o které jste třeba ani nevěděli, mnoho polí nebo obrovskou chalupu na samotě. Můžete zdědit peníze nebo drahocennosti, které vaši rodinu provázejí po několika generacích. V takových případech je nutno podotknout, že jestliže byste toho zdědili v malém množství, nic moc to s vámi udělat nemusí. Jakmile ale zdědíte víc, než byste unesli, stane se, že začnete naprosto blbnout a doslova z toho jmění a majetku můžete zešílet. V takových nebo makových situacích napovrch vyplouvají až strašlivé vlastnosti, které držíme hluboko a moc je neukazujeme. Jakmile se ale dostaneme do stavu, kdy nevidíme a neslyšíme okolí, nekontrolujeme sami sebe, všechno jde ven. I takové, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme.

 

Měli bychom si uvědomit, že můžeme mít miliony na účtech, nemovitostí, že je ani na prstech jedné ruky nebudeme moci sečíst a nejlépe placenou práci, a k tomu sem tam nějakou dotaci od rodičů. Ovšem bychom měli pamatovat na to, že všechno to jsou věci, na které si můžeme sáhnout. Ano, můžete si koupit co chcete, dělat si co vás napadne, ale v reálu to stejně zůstane na pozemském světě a vy to budete muset nechat. Můžete mít cokoliv, ale nikdy vás to neudělá dostatečně šťastnými, protože jakmile jste se dostali do tohoto bodu, nikdy už vám nebude nic připadat dostatečně dokonalé na to, abyste si konečně řekli, že máte dost.

Přemýšleli jste někdy nad tím, že majetek může neskutečně rozeštvávat rodinu? Přijde vám to jako dobrý důvod k tomu, abyste se rozhádali se svými blízkými, kteří vám jako jediní mohou darovat lásku a pohodu? To vám nedá ani koruna z toho, o co se častokrát snažíme.


„Pověst zůstává, majetek hyne.“ - Walther

„Možná že nejsme bohatí, jenže největším majetkem je to, co uchováváme v našich srdcích.“ – Dean Ray Koontz


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.