7 věcí, které si opakujte každý den
Fotografie od Volodymyr Hryshchenko z Unsplash

7 věcí, které si opakujte každý den

Rady a tipy

Opakování je matkou moudrosti. Všichni máme svůj způsob života a plníme si dny zvyky a neustálým vývojem vpřed. Někdy si ale můžete připadat hloupě, když chcete říct někomu ne nebo se vám jednou něco nepovedlo a automaticky ztrácíte chuť k tomu to zkusit znovu a nevzdávat se. Někdy se život může zdát složitý a zbytečně komplikovaný, a tím postupně ztrácíte chuť něco zlepšovat nebo se alespoň pokusit změnit.

Základem úspěšného cíle je start. Jestliže budete neustále přešlapovat na jednom místě, může se zdát, že onen cíl bude stagnovat a nebude ani o kousek blíž, protože to sice zkusíte, ale ne jinak. Zkoušet všechno stejnou cestou je sice snazší, ale mnohokrát ne zcela úspěšnější. Snažit se je jedna věc, ale přemýšlet u toho je věc další. Nevzdávejte se a snažte se naplnit to, co doopravdy chcete.

Opakovat bychom si měli spoustu věcí, ale je tu přeci jen pár nejdůležitějších, které si můžete opakovat klidně několikrát denně.


KDYKOLIV MŮŽEŠ ZAČÍT ZNOVU
Jak je psáno o pár řádků výš, i když se vám něco nepovede jednou, běžte a zkuste to znovu. Jedna prohra neznamená pád a ukončení snahy. Naopak se zatněte a nakopněte se o to víc, abyste příště byli zase o kus dál. Vždycky je šance to zkusit znovu. Nikdy neříkejte, že to nejde, protože to jednoduše není pravda. Jde všechno, jen si to správně nastavte v hlavě a uvědomte si, že negativním přístupem nedosáhnete vašich vysněných výsledků.

SLOVO "NE" JE TAKÉ ODPOVĚĎ
Říkat "ne" je těžké, co? Mnoho lidí je profík ve svém jednání a říct "ne" je pro něj víc než snadné. Co takhle to ale zkusit říct někomu z rodiny? Nelíbí se vám, jak s vámi váš kolega nebo kamarád mluví? Jste neustále natlačováni do něčeho, co vám není příjemné? I když je to těžké, naučte se v těchto situacích myslet na sebe a uvědomte si onu nepříjemnou situaci, které jste vystavováni hlavně vy. Ano, mnohokrát chcete vyhovět všem, ale jednoduše to někdy nejde. Zkoušejte to pomalu, ale ve chvíli, kdy se opravdu necítíte v situacích ve své kůži, ozvěte se.

VŠE DOBRÉ, CO DĚLÁŠ, SE TI JEDNOU VRÁTÍ
Dobrák, kterému není přáno a neustále se mu zdá, že být na této straně břehu se nevyplácí. Nenechte po sobě šlapat a dělat ze sebe rohožku, ale nezatracujte dobré skutky, které děláte. Ať tomu věříte nebo ne, vše dobré se vám počítá a jednou se to vrátí. Chce to jen být dostatečně trpělivý.

NENÍ SOBECKÉ SE VĚNOVAT SÁM SOBĚ
Mít den nebo víkend sám pro sebe není nic špatného. Občas tento oddych potřebuje každý. Není sobecké se zavřít na celý víkend do pokoje nebo si udělat vlastní plán. Naopak. Nejideálnějším odpočinkem bývá to, kde jste buď v menším počtu nebo zcela sami. Naučte se vypnout a věnovat se sami sobě.

JSI DOST SILNÝ NA TO, ABYS VŠE ZVLÁDL
Chvilka slabosti postihuje nás všechny. Není to nic, za co bychom se měli stydět. Dát si chvíli pauzu bychom měli dodržovat, ale pamatujte si na jednu věc. Každý má v sobě lva, který ho drží před vysokým pádem. Stačí ho jen v sobě probudit a používat ve chvíli, kdy je to potřeba a pomůže vám to. Neklopte uši, když se vám něco nedaří. Všichni jsme jednou nahoře a jednou dole, jen je potřeba mít síly na to opět vstát a bojovat dál.

MÁŠ SE RÁD
Mít se rád. Další položka, na kterou zapomínáme. Mít se rád neznamená být namyšlený a mnohokrát na to takto pohlížíme, ovšem zcela zbytečně a špatně. Následně si nastavujeme špatný vztah k tomu se mít rád a ve skutečnosti se stydíme za to, když sami sebe pochválíme. Přeskočme tento zajetý styl žití a naučme se chválit. Pochvalte se za to, že jste dneska odvedli dobrou práci, naučili se něco nového, pomohli někomu, zavolali svému blízkému. Můžete se mít rádi i za to, že vidíte, jak hezky o vás lidé mluví. Protože tyto maličkosti tvoří pohled na nás samotné.

JDEŠ ZA SVÝM CÍLEM A ŠTĚSTÍM
Není ostuda poslouchat svůj hlas a věnovat se tomu, co máte rádi a chcete za tím jít. Naopak. Jestliže se budete i nadále držet těchto kolejí, dojdete daleko. Štěstí a určitá vize jsou velmi podstatným pilířem našich životů, potažmo okolí. Zkuste se dívat na svět očima cílů a vrcholů, které chcete zdolat. Jakmile se tohle naučíte, štěstí vás bude na této cestě za štěstím provázet taktéž.

 


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.