7 nejlepších beauty rad na celý život
Fotografie od Raphael Lovaski z Unsplash

7 nejlepších beauty rad na celý život

Rady a tipy

Jistě jste slyšeli alespoň jednu z těchto rad, které jste vyzkoušeli – bělení pleti citronem, pasta na zuby na pupínky, kokosový olej na všechno. To jsou rady, kterými byste se ale moc řídit neměli. Mám pro vás léty prověřené rady, které opravdu fungují a nestojí mnohokrát téměř nic.


Nesprchujte si obličej horkou vodou
Sice je to hodně příjemné, ale pro naši pleť už tolik ne. Bohužel. Horká voda zbytečně vysušuje a zbavuje olejů, které pleť potřebuje. Pokud tedy nechcete přesušenou a svědivou pleť, horké vodě se raději při další sprše vyhněte.

SPF je základ
Ano, poslední dobou tuto větu slyšíte poměrně často, že? Pokud si ale nebudete na obličej a na krk každý den aplikovat SPF, ostatní péče o pleť je v podstatě marná a nikdy nedosáhnete takových výsledků jako při pravidelném používání SPF.

Čistý štětec, čistá pleť
Kdy naposled jste si pořádně vyprali svoje štětce na make-up? Asi už je na čase. Špinavě štětce plné bakterií na obličej přeci nechcete. Proto by se štětce měly prát minimálně jednou za týden. Na čištění můžete použít jemný šampon nebo speciální čistič na štětce.

Perte si polštář
Pokud spíte bez hnutí na zádech celou noc, jste šťastlivec a v podstatě nemusíte číst dál. Pokud je ale vaše oblíbená poloha na boku nebo na břiše, patláte si obličej ve zbytcích přípravků na vlasy, krémů a odumřelých buněk. Není moc příjemné to říct, co? Perte potah na polštář alespoň 2x týdně.

Vlasy si vždycky vyfoukejte
Pokud vlasy nevyfoukáte alespoň u kořínků, pokožka hlavy bude trpět, zapaří se a mohou vznikat problémy se svěděním a vyskytnou se vám lupy. I když jste možná slyšeli, že to vlasy ničí, foukejte si je. Použijte tepelnou ochranu, ale nechoďte spát s mokrou hlavou.

Dejte stop obtisknuté rtěnce na zubech
Milujete výrazné rtěnky, ale bojíte se, aby se vám během dne neobjevila rtěnka i na zubech? Aby se tohle nedělo, stačí vyzkoušet tento jednoduchý trik. Strčte si prst do pusy, stiskněte ho rty a vytáhněte. Přebytečná rtěnka se obtiskne na prst a nebude vás tak trápit na zubech.

Na kosmetiku ano, ale pod podmínkou
Kosmetické ošetření je plné benefitů. Pleť se vám vyhladí, zpevní, rozzáří, hydratuje a vy si k tomu ještě odpočinete. Pokud ale nemáte vybudovanou každodenní kosmetickou ranní a večerní rutinu, návštěva kosmetiky jednou za 6 týdnů vám nepomůže. Nezapomínejte na poctivou domácí péči.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.