4 pozitivní myšlenky pro lepší usínání
Fotografie od bruce mars z Unsplash

4 pozitivní myšlenky pro lepší usínání

Rady a tipy

Každý to známe. Večer ulehneme do peřin a hlavou nám proudí nespočet myšlenek. Cloumá s námi stres a ať už přemýšlíme nad hloupostmi nebo důležitými věcmi, nemůžeme usnout. Rozhodla jsem se pro vás sepsat pár tipů, které by vám s tímto problémem mohly malinko pomoct.

 

Oblíbená část dne
Člověk má tendenci si přehrávat svůj den před spaním znovu a znovu. Většinou se však bohužel vrací k nepříjemným zážitkům a situacím. Zkuste svoji mysl vrátit naopak k nejlepší části ze dne. K něčemu, co vám prostě jen zvedlo náladu. Nebo si řekněte, co se vám za ten den povedlo a za co jste na sebe pyšní. 

Nejkrásnější místo na světě
Co je pro vás nejkrásnější místo na světě? Možná jste tam byli na dovolené, možná jste tam nebyli nikdy a viděli ho jen na obrázku. Každopádně si zkuste před spaním představit, že právě na tomto místě jste a nechte se pohltit skvělou atmosférou místa. Mé snové místo je se podívat do Barcelony. Vždycky jsem snila o tom se tam podívat. V hloubi duše cítím, že mě Španělsko extrémně přitahuje. Jakmile slyším španělskou hudbu, hned se mi do žil vlije nová energie a jako bych doslova ožila. Zkuste se i vy před spaním přenést k těmto myšlenkám a usínejte v poklidu a krásných představách. 

Dýchání
Vyzkoušejte formu meditace před spaním tím, že se budete soustředit na svůj dech. Počítejte své nádechy a výdechy. Nadechněte se nosem čtyřikrát a vydechněte ústy osmkrát. Pokud se vaše mysl zatoulá k něčemu jinému, přiveďte ji hned zpátky k dýchání. Dýchejte zhluboka. Tím, jak se budete soustředit na dýchání, kompletně zapomenete za starosti a trable, co se vám během dne přihodily.

Jedna pozitivní věc na další den
Nemůžete usnout, protože si říkáte, co vás všechno čeká druhý den? Napište si své starosti na papír, abyste na nic nezapomněli. Pak se zaměřte na to nejvíce pozitivní, co vás následující den čeká. Jakmile budete mít vše sepsané, nebudete muset všechno držet v hlavě a tím pádem na to přestanete myslet. Zaženete tak své starosti a naplníte svůj mozek pozitivními myšlenkami.


Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je před spaním zkrotit všechny myšlenky, které vám při konečně klidné chvíli doskákají do hlavy. Různé obavy, stresy, nepřijemnosti apod. Nikdy nejdeme automaticky do pozitivna, ale spíše neseme v hlavě jen starosti a negativní myšlenky. Zkusme to společně změnit a pomocí těchto 4 tipů můžeme naši mysl odprostit od neustálého stresu a přenést ho doopravdy k odpočinku. 

 

Mějte se krásně. 

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.