3 zelené poklady na podporu imunity
Fotografie od Vita Marija Murenaite z Unsplash

3 zelené poklady na podporu imunity

Rady a tipy

Nejen podzim, ale už i jaro nás děsí poslední roky tím, co na nás kde vypadne za strašáka a že to jednou naše imunity zkrátka nevydrží, a to už kvůli nemocem nebo jen ze stresu. Posilnění imunity by mělo být v zájmu každého, protože bychom si přeci jen měli dbát na to, že zdraví je nejvíc podstatná část, na kterou ale mnoho lidí nedává tolik pozornosti.

Já se vždycky snažila na svou imunitu brát ohled a uvědomovala jsem si, co pro mě všechno už zvládla a před čím mě dokázala uchránit. Ovšem znáte to, něco za něco. Když chci chránit, musím pro to udělat i já sama. Dle mého názoru je nejlepší sáhnout po něčem, u čeho máte jistotu nejen v tom, že za to nedáte balík, ale ještě vás to bude chránit. A kam jinam sáhnout než k přírodním pomocníčkům, které známe jistě všichni. Chlorella, Spirulina a Mladý ječmen. Tři skvělé zelené poklady, které tu máme a právem si zaslouží naši pozornost, protože jsou pro naše tělo opravdovým zázrakem.

Nemám v plánu tu nikomu nic nutit, ale ráda bych shrnula pozitiva těchto 3 doplňků stravy, které jsem osobně já na sobě pocítila, že fungují.

 

A co je vlastně CHLORELLA?
Chlorella je jednoduše řečeno sladkovodní řasa, která nese nejvyšší obsah chlorofylu. Chlorofyl nese velmi důležitou roli v našem těle, protože čistí naši krev, brání, abychom neměli v těle bakterie jako jsou například kvasinky nebo houby, které tam nemají co dělat. Ovšem co je za mě velké plus, tak to, že je velmi protizánětlivý. Já osobně s Chlorellou začala v období, kdy jsem měla hodně špatný atopický ekzém, a troufám si říct, že to byla jedna z věcí, která mi pomohla z nejhoršího.

Za největší výhody považuji:
-vitalita a energie
-obranyschopnost organismu
-velmi posílená imunita
-lepší fungování střev
-silný antioxidant
-normální činnost jater a jejich pročištění
-normální činnost cév a srdce
-snižuje hladinu cholesterolu
-pomáhá vylučovat těžké kovy z těla
-plná vlákniny

 
A co je vlastně SPIRULINA?
Spirulina je velmi často pletoucí se s Chlorellou. Jedná se o sladkovodní sinici, která patří mezi super potraviny, a dle mého názoru právem. Má neskutečně mnoho vitamínů, minerálů a bílkovin. Dle mnoha výzkumů v ní dokonce najdete více bílkovin než například v hovězím mase. Další super věcí je, že je plná vápníků a železa, což je pro naše tělo kvůli kostem a krvetvorbě výhodou.

Za mě největší výhody považuji:
-čistí krev
-zabraňuje zánětům
-mírní křeče
-vhodná při překyselení organismu
-velký podíl vitamínu B12
-pomáhá redukovat pocit hladu a chuť na sladké
-podporuje hormonální rovnováhu


A co je vlastně MLADÝ JEČMEN?
Mladý ječmen je další skvělou zelenou radostí, kterou se vyplatí přidávat do těla. Věděli jste, že má například 22x více železa než špenát? Mladý ječmen je převážně vychvalován z důvodu, že navrací organismu prostředí, které má mít a odstraňuje důsledně jeho překyselení. Má také spoustu vitamínů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné a přesně proto bychom měli podpořit naše živobytí i Mladým ječmenem.

Za mě největší výhody považuji:
-obnova alkalické rovnováhy v těle
-zlepšuje pleť a trávení
-odstraňuje pálení žáhy
-nadupaný vitamíny, minerály a enzymy
-prospívá pokožce (atopický ekzém, lupénka)

 

Ať se tvrdí, cokoliv, za mě je v konečném důsledku stejně nejdůležitější imunitní systém, který jako jediný je schopen bojovat se vším, co okolo nás lítá. Viry, bakterie a nemoci ve finále buď porazí nebo nezvládne stejně náš stav imunitního systému. Proto stojím za názorem, že bychom měli dělat všechno proto, abychom náš imunitní systém chránili a poskytli mu podmínky ke kvalitní obranyschopnosti.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.