Proč je procházka terapeutická
Fotografie od Sincerely Media z Unsplash

Proč je procházka terapeutická

Rady a tipy

Den na nic se může v mnoha případech objevit mnohokrát za týden. Špatně jste spali, něco vám nesedlo, těžký den v práci a tak dále. Mohli bychom si stěžovat na několika řádcích, ale od toho tu nejsme. Jistě jste se setkali s tím, že váš známý, nebo dokonce i vy sami, jste měli náročný den, od kterého jste se chtěli vzápětí co nejrychleji oprostit. Někdo si jde sednout s přáteli a pořádně si postěžovat, další zase hledá utěšení v jídle nebo filmech a další část negaci vyhání například sportem.

Je mnoho situací, jak se vypořádáváme s těmito stavy, a je dobře, že máme každý svou terapeutickou chvilku. Může se ale časem stát, že jestliže budete dělat stále dokola tu samou aktivitu, přestane vám pomáhat tak, jak jste byli dříve zvyklí. Zkuste si najít více druhů a možností, které mezi sebou budete střídat, klidně i podle času a nálady.

Neustále tvrdíme, že nemáme na nic čas, ale ve finále jde pouze o priority a chtíč si čas na danou věc najít. Když se cítíte pod psa, co jdete dělat?

Já našla spoustu aktivit, které mě dělají šťastnější, a dokonce i klidnější. Nejlépe se mi relaxuje u knih, filmů, ve vodě, ale i v přírodě. Stačí mít těžší a náročný den a už vím, že si budu muset naplánovat něco na večer, aby mě to zklidnilo. Ve chvíli, kdy se cítím na to být aktivní, jdu za sportem. Plavání, běh, kolo, ale i jednoduchá chůze.

Proč je pro tělo chůze takovým hnacím motorem a cítíte se po ní jako po terapii?

OKYSLIČUJE MOZEK
Po celém dni v kanceláři nebo doma je prima vyjít na čerstvý vzduch. Celý den otevřené okno je dobrým nápadem, ovšem vám nikdy nenahradí pobyt venku.

ZLEPŠUJE IMUNITU
Jakmile je tělo ve stresu, začne se bránit všemi způsoby. Díky chůzi budete mít nejen čistou hlavu, ale i silnější zdraví.

ZDRAVÉ SRDCE, ŠŤASTNÝ ČLOVĚK
Zdravé srdce nepodceňujte. Je to přeci jen náš hnací motor, o který bychom se měli starat nad naše možnosti.

ZAPOJUJETE CELÉ TĚLO
Chůze s sebou nese několik benefitů, ovšem jedna z nich je jasná, zapojujete celé tělo. Užívejte si každý krok, kdy víte, že děláte pro tělo maximum. Ono vám to s radostí opětuje.

V PŘÍRODĚ SE NEGACE VYPLAVUJE
Příroda léčí, tudíž i vaše nepříjemnosti a starosti se pokusí spláchnout. Nechte, aby vám příroda pomáhala, jak psychicky, tak fyzicky. Dýchejte a buďte rádi, že jste na vzduchu a v přírodě.

ČÍM VÍC BUDETE CHODIT, TÍM VÍC SI MŮŽETE DOPŘÁT
I tento bod je pro mnohé z nás velkým bonusem. Čím víc vaše tělo ujde, tím si i vy můžete večer dopřát o tu mňamku navíc. Chůzí spalujete dost, tudíž se jděte projít na 2 hodinky svižnou chůzí a nějaké ty kalorie máte dole.

DOBIJE BATERKY
Naučte se při procházce v přírodě nabíjet baterky, klidně i do zásoby. Příroda má moc, kterou bychom měli čerpat každým dnem, co je to možné. Užívejte si volnost, kterou vám život dopřává a buďte co nejvíce na vzduchu. Pomůžete nejen svému tělu, ale i hlavě.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů