Jak si zlepšit náladu
Fotografie od Markus Winkler z Unsplash

Jak si zlepšit náladu

Rady a tipy

Známe to jistě všichni, že jsou dny či týdny, kdy jsou naše nálady jak na houpačce. Zimní období pomalu klepe na dveře a s klesající venkovní teplotou klesá i naše nálada. Je třeba i přes to o sebe pečovat. Ať už si v polovině týdne dáte skleničku s kamarádkou, zajdete si na masáž nebo jen budete sedět a odpočívat. Jde o vás, proto si zlepšete náladu podle toho, co na vás doopravdy funguje. Jestliže vám ale došly nápady, můžete se inspirovat právě u mého seznamu.


Odbourejte zbytečné negativní myšlenky
I když se to snadno říká, ale hůře dělá, zkuste to. Přesuňte své myšlenky nejlépe jinam a zaměstnejte hlavu jinou aktivitou, aby vás zbytečně negativní myšlenky doslova nepohltily. Sami moc dobře víme, jak dokážou negativní myšlenky ovlivnit psychiku a jak se během pár minut dokážeme cítit naprosto šíleně. Zkuste se oprostit od těchto stavů pomocí knížky, filmu, procházky. Zkrátka tak, abyste neměli čas nad tím přemýšlet.

Dejte si něco dobrého k jídlu
Zakládejte si na kvalitní stravě. Dejte si k snídani místo koláče plnohodnotnou snídani, která vám dodá energii na dopoledne a budete se cítit svěže a příjemně. Jestli jste smutní, zajděte si s kamarádkou na kávu a dortík, jestli víte, že vám to náladu zvedne. Každý jsme jiní a udělá nám radost jiný druh pokrmu.

Jděte se projít do přírody
I přes to, že počasí venku začíná chladnout a má nádech podzimu, oblékněte se a jděte obejít alespoň blok. Vyčistíte si dokonale hlavu, nadýcháte se čerstvého vzduchu a prokrvíte nejen tělo, ale hlavně okysličíte mozek. Je důležité dbát na spojení s přírodou, které nás nestojí nic, jen si nazout boty a jít. Věřte, že se budete po pouhých 45 minutách cítit o sto procent lépe.

Zacvičte si
Když se vám nebude chtít jít ven, ale vaše nálada pokulhává, zacvičte si doma nebo zajděte do posilovny. Můžete pohyb pojmout zcela podle svého a dělat cokoliv. Někdo se rád pořádně vypotí na rotopedu, jiný zase svou náladu pozvedne díky činkám. Můžete jít plavat, na jógu, kamkoliv. Vybírejte ale podle toho, co opravdu chcete a co víte, že vám pomůže a hlavně bude bavit.

Pomazlete se s partnerem / domácím mazlíčkem
Terapie mazlením. Jednoduše přijděte k partnerovi nebo mazlíčkovi a pomazlete se. Vaše vzájemná láska vás postaví na nohy a dobije. I když se to zdá jako maličkost, má obrovskou sílu. Tak šup šup, utíkejte a užijte si pomazlení.

Udělejte dobrý skutek
Zavolejte svým blízkým, udělejte někomu večeři, zajděte za prarodiči nebo pozvěte přátelé na posezení. Darujte čas a nápad, který udělá obrovskou radost.

Odměňte se
I my sami občas potřebujeme darovat čas a nějakou tu odměnu sobě. Zaměřte se v těchto dnech na sebe a popřemýšlejte, co by vám udělalo radost. Jděte si něco koupit pro sebe, dopřejte si den, který bude naplánovaný podle vás a stravte ho pouze sami se sebou. Někdy je to potřeba.

Ne všechny dny jsou vždycky ideální a zalité sluncem. Každý máme dny, kdy se cítíme pod psa a naše nálada je na bodu mrazu. Nemusíte mít dokonale naplánované a skvělé dny. Přiznejte si, že nejste ve své kůži a vydechněte. Naučte se poslouchat svoje tělo a dopřejte mu to, o co si říká.

Bude vám lépe!


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!
Zdroj:
autorský článek

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů