Jak poznat Paříž za 4 dny
Fotografie od Anthony DELANOIX z Unsplash

Jak poznat Paříž za 4 dny

Rady a tipy

Paříž, známá také jako “Město světel“, je pravou ukázkou města, které nikdy nespí. Se svou nádhernou architekturou, muzei, kostely a uměleckými zátišími je Paříž městem, kterou by každý z nás měl alespoň jednou za život navštívit.


Podívejte se na náš čtyřdenní plán prohlídky těch nejzajímavějších míst v Paříži.

 

Den 1.
Po příletu do Paříže se vydejte na prohlídku města romantickými zákoutími čtvrti Montmartre. Navštívíte bělostnou baziliku Sacré Coeur, odkud je úchvatný výhled na Paříž. Je to odsud jen co by kamenem dohodil ke stylovým kavárničkám a restauracím, které se nalézají kolem náměstí malířů Place de la Tertre, kde budete mít příležitost posedět si u skleničky vína, ochutnat známé crépe či jiné speciality. Podívat se také můžete ke slavnému kabaretu Moulin Rouge.

Den 2.
Tento den začnete prohlídku v samém historickém jádru Paříže v Latinské čtvrti, která vás okouzlí svou atmosférou. Projdete se Luxemburskými zahradami, kde uvidíte Luxemburský palác. Pak se vydáte k Pantheonu a kostelu St. Étienne du Mont.
Na Bulváru St. Michel spatříte významnou univerzitu Sorbonnu a Musée de Cluny.
Prohlédnete si fascinující gotický chrám Notre Dame proslavený románem Victora Huga.
Procházku zakončíte u muzea Louvre, kde budete mít dostatek času na jeho prohlídku. Louvre vám nabídne cestu časem do dob Egypta, sumerské civilizace, renesance a vším mezi tím. Mimo slavného obrazu Mony Lisy můžete nahlédnout i do sbírek Napoleona Bonaparta. Zájemci mohou navštívit i muzeum Orsay s díly proslulých impresionistů.

Den 3.
Zahájíte návštěvou dominanty Paříže – Eiffelovy věže, budete mít příležitost stanout až na jejím vrcholu a zažijete opravdu nezapomenutelný výhled na Paříž. Příjemnou procházkou přes Martova pole dojdete k Vojenské akademii a Invalidovně, kde je pohřben císař Napoleon Bonaparte. Pak přes nejkrásnější most na Seině Most Alexandra III. kolem Malého a Velkého paláce přijdete na nejznámější bulvár – Champs Elysées, kde je mnoho obchodů a vy si zde můžete pořídit něco pro potěšení. Na jednom konci uvidíte monumentální Vítězný oblouk a na druhém náměstí Concorde s egyptským obeliskem z Luxoru a Elysejským palácem (sídlo prezidenta). Nedaleko se nalézá kostel Marie Magdaleny, Bulvár Kapucínů a majestátní Opera. V okolí se nalézají prestižní obchodní domy jako je Galerie Lafayette a Printems.

Den 4.
Poslední den vám doporučujeme navštívení Moderní čtvrti La Défense se skvosty současné architektury. Následně si můžete projít to, co vás zajímá v rámci vašich časových možností.


Pokud budete mít v Paříži přeci jen více času, navštivte proslulý palác a zahrady ve Versailles.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!
Zdroj:
autorský článek

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů