8 potravin, které vám dodají energii
Fotografie od Maria Lin Kim z Unsplash

8 potravin, které vám dodají energii

Rady a tipy

Energii nejlépe dodáme kvalitním odpočinkem nebo výživově hodnotnými potravinami. Ideálním řešením je samozřejmě první varianta, ale někdy to zkrátka přijde a musíte s únavou co nejvíce zamávat. Ideálním řešením je mít po ruce nějakou svačinku, která vám pomůže se probrat a zároveň budete vědět, že se necpete ničím, co by vám mohlo naopak uškodit.

Zkuste pamatovat na to, že jakmile opouštíte domov, hoďte něco ze seznamu do tašky, ať máte při nejhorším po čem sáhnout v největší krizové situaci. Já osobně mám v kabelce vždycky pytlík nějakých oříšků, které vím, že mi pomůžou, když bude doopravdy nejhůř. Nemusí se jednat jen o únavu, může vás také z ničeho nic popadnout hlad, a než si koupit tu nejlevnější sušenku na zahnání hladu, volte raději takové potraviny, které vám nejenže vydrží déle v žaludku, ale také dostatečně uspokojí vaše únavové chutě.

 

KUŘE
Je jasné, že si kuře do kabelky ženy asi nedají. Kuře volte spíše než jako svačinu k hlavnímu jídlu a důkladně se soustřeďte na konzumaci. Kuřecí maso vás dokáže dostatečně zasytit, ale nikoliv doslova přeplnit, že nebudete po zbytek dne ničeho schopni. Z masa je to jedna z nejlepších variant, jak se nastartovat a dobře zasytit.

OVESNÁ KAŠE
Ovesnou kaši si lidé hojně dávají k snídani. Ovesné vločky jsou sacharidové skvělé jídlo, které neježe skvěle nasytí tělo, ale i dobije důkladně vaše baterky na dopoledne. Jestli jste ještě snídaňovou verzi s ovesnými vločkami nezkusili, je nejvyšší čas vyzkoušet.

ČAJ
Nejlepší formou v případě únavy je zelený čaj. Stačí jeden až dva šálky za den a jste plní energie a příjemné chuti v ústech. Já bych bez zeleného čaje po ránu nedokázala fungovat tak, jako s ním a mohu tento zdroj energie jen doporučit.

FAZOLE
Fazole jsou skvělý zdroj bílkovin. Nasytí vás velmi dobře a tím pádem nebudete mít za hodinu pocit hladu.

VAJÍČKA
Někdo je na sladkou snídani, jiný zase na slanou. Jestliže nemáte chuť na sladkou ovesnou kaši, v nabídce jsou jednoznačně vajíčka na milion způsobů. Já se naučila vajíčka konzumovat k snídani poměrně často a je pravda, že se po nich cítím nejdéle najezená.

VLAŠSKÉ OŘECHY
Vlašské ořechy nejsou dobré jen na lidský mozek, ale jednoznačně i na energii. Jsou to tučné ořechy, ale o to víc velmi prospěšné pro vaše tělo. Nemusíte sníst na posezení celý pytlík, pamatujte na jejich výživovou hodnotu, která je vyšší, ale hrstku velmi doporučuji.

HOŘKÁ ČOKOLÁDA
Hořká čokoláda jako skvělý zdroj energie, stejně jako vše, co obsazuje cukr. Oproti sušence má velkou výhodu\ a to v podobě nižšího procenta cukru. Vychutnejte si kostku hořké čokolády a vaše energie stoupne zase o kus výš.

VODA S CITRONEM
Jestliže chcete po ránu svoje tělo podpořit něčím svěžím a jemně kyselím, zvolte vodu s citronem. Nehledejte v tom vědu, protože jediné, co vás v tuto chvíli může příjemně probudit, je právě kyselost vody, která na vás čeká. Můžete zkusit o něco teplejší vodu, díky které se citronové aroma do vody více propíše.

 

I přes to, že spánek a relaxace jsou nejlepším zdrojem energie, můžeme si čas od času pomoci i díky potravinám. Věnujte pozornost tomu, po jakých potravinách saháte, abyste do sebe necpali zbytečně moc cukru, který ten váš jen zbytečně vyhodí nahoru a pak rychle opět dolu. Vybírejte pečlivě a uvědomte si, že je občas dobré sáhnout po více kvalitních potravinách, které dají vašemu tělu víc.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů